Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace a něco o nás

Tým našich stránek a celé televize tvoří 3 žáci. Videa se snažíme točit v nejlepší kvalitě a také, aby odpovídaly požadavkům internetu i pro ty méně rychlostní internetová připojení. Máme tak šanci ukázat, co děláme ve volném čase.

Jsme televizní internetový portál, který nabízí exkluzivní videa z naší třídy 9.B. Tento televizní portál se začal vyvíjet začátkem března letošního roku. Máme tak možnost ukázat na internetu naše ftípky ve škole, ale také zajímavé reportáže


Informace o sestřihu jednotlivých videí :

Všechna videa jsou nastříhána v profesionálním programu Avid Liquid 7 od společnosti Pinnacle Systems. Dále je musíme takzvaně "nakódovat" do příslušné internetové kvality, aby to odpovídalo i nejmenší rychlosti připojení. Pro toto kódování používáme velmi kvalitní program Any video converter. Dále musíme video dostat na server, ten náš ma kapacitu asi pro 300 takových videí. Pro nahrávání na FTP server používáme program Total Commander 7. Pak už jen video stačí nahrát na stránky a přidat informace. Naše stránky patří společnosti Estránky.cz.


Technické informace o přípravě videí :

Všechna videa stříháme pomocí programu Avid Liquid 7, ve kterém si video upravíme, případně přidáme i další videa a nakonec přidáme do videa logo naší televize.

Co se týče nakódování do internetové kvality, tam používáme kodek pro přehrávač Windows media player od verze 9. Nižší tedy není podporován. Následně zvolíme velikost videa. U našich videí je to velikost 512x384. Rychlost datového toku je 768 kb/s, ale při přehrávání je datový tok 860 kb/s.

Nahrávání na server nám zajištuje Total Commander, který vše nahraje na FTP server a následně video umístíme na stránky.

Děkujeme, že jste nám věnovali pár minut.....

přejeme hodně zábavy při shlédnutí